Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRÁCIANavigační lišta TABLONavigační lišta ŠTATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMôŽTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Spoveď č.1267641, vložené 03.06.2026 10:56:16 Staršia spoveďNovšia spoveďHlavná stránka
Léto a příroda
Zdravím, pls mám dotaz včera při prohlídce oblečení, jsem se všude pečlivě dívala na čele mě šaty a ještě schválně se vyhýbám vysoké trávě a lesikum, a na jednou při čtení ze mě vypadnoulmaly brouk, já myslela, že je to brouk a nebo třeba komár, ale při bližší prohlídce jsem zjistila, že má červený zadeček a jako na čistotu dbám, ale teď jsem se dívala blíže a já konec zjistila, že je to klíště, prosím může minzpisonit vážně onemocnění, já ani nevím jestli bylo přisate a nebo ne, vím ze při podezření na boreliózu se obvykle může udělat velký červenobílý flek, mám utíkat k lékaři na prohlídku na krevní testy, a nebo počkat dva a nebo tři dny, jestli bych dostala nějaké příznaky podobne chřipce, jako třikrát jsem se prohlížela, a opravdu nevím, do lesíka a nebo na prochazkY už nechodím a sprchují se každý den a večer, myslíte, že stačí ochranné repelenty., dále mám ještě dotaz zda může být borelióza. Smrtelná, jako už se dávám pozor a všechno Radenín třikrát kontrolují, sebe a holky myslíte, že je opravdu účinné světle a nebo hladké oblečení, jako nevím
 Monikadkdk E-MAIL: kamca987123@seznam.cz  Žena25  VYMAZAT

Zaslané rozhrešenia Staršia spoveďNovšia spoveďHlavná stránka
Chceš dneska urobiť dobrý skutok ? Pomôž vyššie uvedenému hriešnikovi tým, že mu dáš nejaké rozhrešenie! Môžeš mu ho poslať na e-mailovú adresu, ktorú uviedol pri spovedi, alebo napísať verejne vyplnením formulára na konci tejto stránky. A ak nechceš, aby pod tvojou prezývkou mohol vystupovať ešte niekto iný, zaregistruj si ju TU !
 
04.06.2026 04:04:39
Způsobí ti to, co 90% ostatních s klíštětem :: PRD.
Nicméně si ho sama, nebo s pomocí pohotovosti, vytáhni sama.

Na ty všelijaké hrůzné infekce aaž smrt rychle zapomeň.
 Quakie Muž80 Kategorie
03.06.2026 20:39:22
Jestli to klíště z tebe spadlo brzy po tom, co jsi byla v přírodě - ne až po pár dnech, cos ho mohla chytnout - tak taky myslím, že ještě nejspíš ani nebylo zakouslé. Ono si nějaký čas hledá místo, kde by se mu líbilo, leze po tobě, nezakousne se hned.

Na Tvém místě si to klíště pouze zapamatuju. Možná se ani nezakouslo, a i pokud jo, nejspíš nebylo nakažené, a i pokud jo, nemuselo ještě nakazit tebe, a i pokud by tě nakazilo, ještě pořád si s tou nemocí může poradit tvá imunita sama od sebe. A i pokud by si imunita neporadila, stále ještě jsou tu antibiotika, které mají v začátcích (první rok po nákaze) vysokou účinnost.
No, a nakonec: i pokud bys tu boreliozu náhodou chytla a nešla vyléčit, tak není smrtelná.
Taky to možná ani nebylo klíště, když jsi nejdřív uvažovala o všem možném včetně komára...

Pokud by se ale objevily nové zdravotní potíže, chřipkové příznaky, bolesti hlavy, bolesti kloubů, nebo dokonce červený flek, tak pak to chce si vzpomenout a lékaři o tomhle pravděpodobném klíštěti říct. V případě přetrvávajících obav si také můžeš test nechat udělat pro uklidnění. Ale to až tak za měsíc. Jak psal Michal, protilátky se neudělají hned.
 allloe Žena33 Kategorie
03.06.2026 19:28:16
Každé klíště opravdu není nakažené. Ani sama nevím, kolik jsem měla za život klíšťat. Od jednoho jsem teda tu boreliózu chytla a pořád žiju :D Měla jsem červený flek na noze, zvýšenou teplotu, bolesti hlavy a kloubů. Od doktorky jsem dostala antibiotika a v pohodě, zabraly. Není potřeba z klíštěte dělat tragédii. Horší může být encefalitida, ale proti té se dá očkovat. Tak snad jsem teď u tebe nevyvolala záchvat paniky :D
 Mallere
03.06.2026 19:04:39
123459: jak je níže, klíště nemá závit... Tvl to sou rady :D když tím šmejdem točíš, tak začne blejt a do těla se ti dostane další bordel. Úplná pičovina tím točit... Já když měl naposled před lety klíště, udělal jsem to následovně:

Vzal jsem nějakou pinzetu nebo co to bylo a zkoušel ho pomalu vytáhnout. Jenže ten sráč se rozpulil a půlka zůstala zakouslá. No a co teď? V jedné příručce jsem se kdysi dočetl, jak probíhá šíření nákazy a jedů. Takže okamžitě jsem běžel do kuchyně pro ostrý nůž a mezi tím dál na sporák žhavit velký křížový šroubovák. Klíště, teda tu polovinu co zůstala, jsem vyřezal. Cca +- 5mm díra do masa. Poté jsem tím šroubovákem, když už byl rozžhavený do ruda, díru pořádně vypálil. Jistota je jistota. Je to už víc let. Mám tam do teď jizvu a menší prohlubeň, ale žádná nákaza nenastala. Tento postup doporučuji.

Ještě podotýkám, že jsem ho měl na levé noze, asi 10cm nad kotníkem, takže dobrý přístup. Mít ho třeba na zadní straně vajec, bude potřeba spolupráce někoho schopného
Smajlík  Ferdinand Konštábel Muž37 Kategorie
03.06.2026 18:55:56
Ty ji musíš mít pěkně voňavou, když se sprchuješ dvakrát denně
Smajlík  Ferdinand Konštábel Muž37 Kategorie
03.06.2026 17:20:24
Myslím, že boreliózu z krve testy poznají až tak po měsíci. Ale pokud nebylo klíště přisáté, tak nebylo, to není tak, že se přisaje a samo se zase pustí. Zůstane přisáté až je velké skoro centimetr.
...
A na přenos boreliózy je třeba skoro 8 hodin, tuším, to člověk nechytne hned.
Ale jinak si můžeš samozřejmě po měsíci zajít na ten krevní test, a když se před tím stavíš u obvoďáka, budeš ho možná mít i zdarma, jinak si to musíš zaplatit (něco kolem 400Kč)
 Michal-222 Muž44 Kategorie
03.06.2026 16:11:58
Poetickej název... Jeden by čekal romantickou úvahu, ale dostane se mu paranoidního vyprávění o kontaktu člověka s klíštětem. Použitá literární metoda proudu vědomí (kam se hrabe Kerouac) bohužel komplikuje čtenáři možnost porozumění textu. Potlesk zasluhuje úvodní pasáž - to mistrné protahování děje, než se přiblížíme k jádru sdělení (jednou na mě spadnul brouk, on to vlastně nebyl brouk, ale myslela jsem, že je to brouk nebo komár...).
Uděluju maximum bodů za originální formu, tenhle text by se dal použít u maturity z češtiny k rozboru.

Rozhřešení bohužel dát nemůžu, fakt nemám nejmenší ponětí, jestli klíšťata můžou mindspisonit. Sprcha a Radenín každý den a večer to jistí! Mind-piss-on-it!
 Plamenometařka Žena45 Kategorie
03.06.2026 15:53:10
Kliste nevykroutis, nema zavit
Smajlík  Kliste woe
03.06.2026 15:02:29
Zdravím tě,
ženo mnoha kupodivů a jmen,

co jsi s tím klíštětem udělala?
Smajlík  Dux Umbrarum Muž88 Kategorie
03.06.2026 14:53:41
Zůstaň v klidu, nic se neděje a pusť to z hlavy.
Aby si něco chytla, muselo by to klíště být alespoň několik dnů přisáté a pak by si viděla kolem takový infikovaný červený kruh na kůži kolem ranky, který by se zvětšoval.

Podle mého se ještě nestačilo přisát.
Smajlík  Pater Noster
03.06.2026 14:35:13
Hlavně zachovej klid. Kdyby se klíště přisálo, tak ho najdeš přisáté, nepustilo by se jen tak samo. Pokud by se ti někdy stalo, že by se přisálo, tak ho krouživým pohybem vykroutíš a místo kousnutí vydezinfikuješ třeba peroxidem nebo silným alkoholem. Pravidelné užívání vitamínu B snižuje pravděpodobnost, že na tebe klíšťata půjdou.
 123459
03.06.2026 11:24:00
To je velmi vazne, napis mi a prohlidnu te, uplne, ale uplne celou
Smajlík  Feri kurdnaty

Megaslevy

Pridanie rozhrešenia Staršia spoveďNovšia spoveďHlavná stránka
TVOJA PREZÝVKA:

OPÍŠ BEZPEČNOSTNÝ KÓD:
Captcha

Tento inzerat nekúpite.
Pridať inzerát momentálne nie je možné.
TEXT ROZHREŠENIA:

PRILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jaj no niééé ?! sakra mmmuc
(žiadny )


Změňte svoje cookies preference

Slevy do obchodu... NOTINO ...aktuálně.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk