Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRÁCIANavigační lišta TABLONavigační lišta ŠTATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMôŽTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Spoveď č.1267429, vložené 28.05.2026 12:56:43 Staršia spoveďNovšia spoveďHlavná stránka
Poslední moje zpověď - smíšené pocity
Tohle je asi poslední zpověď co píšu a je to docela divný pocit. Skoro mě to nějak mrzí a mrzí mě, že na ZP klesá aktivita. Na druhou stranu ZP má za sebou neskutečnou historii, která trvá asi přes 20 let, vrchol má za sebou a dříve ta aktivita byla neskutečná. S celou svojí historií je to mimořádný projekt, mimořádně úspěšný.

Byl jsem tu součástí posledních několik let a prostě se nemůžu tvářit že ne.

Když máte v životě nějaké větší problémy nebo dlouhodobější, častokrát je jeden z problémů nějaká závislost a většinou nějak platí, že závislost je nakonec ten největší problém. Tady jsem byl závislý, ale už nejsem jako dříve a ani to nejde, když klesá aktivita.

Včera jsem uvažoval, jak to celé nastavit a nakonec jsem si řekl, že si zakážu i celou ZP. Bude to tak pro mě lepší, protože zase to bude větší změna a nějaký krok vpřed, než abych si ZP nechal povolenou.

Takhle nějak jsem uvažoval:

Jelikož internet k životu prostě potřebuji, nemůžu si ho zakázat jako celek. Proto největší smysl dává zakázat si těch „pár" věcí s kterými člověk má nebo měl (největší) problém v posledních třeba pár letech (ono se to pak vlastně už moc nemění a určité věci frčí nejvíc, zatímco jiné méně nebo vůbec).

Vyšlo mi z toho:

1) Slither.io - král celé mojí závislosti, největší problém
2) YouTube - král číslo 2 mojí závislosti - velký problém
3) Zpovědnice - dříve větší problém, přehnaná aktivita, dnes již ne

+ 4) informační závislost - je to něco specifičtějšího a stojí to na jiném principu, nejde o zábavu nebo komunikaci, jako prostě jen o informace - samozřejmě mám to na něco velmi konkrétního (a pak samozřejmě samotný přístup k určitým informacím, co člověka zajímají a má k tomu dlouhodobě nějaký silný až nezdravý vztah uvolňuje ten dopamin a způsobuje závislost)

Tyhle 4 věci chci vyřadit a zbytek neřeším. Prostě nemůžu mít 10 bodů, čím více, tím těžší se v tom nějak zorientovat. Spoléhám automaticky na to, že s ostatním problém mít už nebudu a internet jako celek prostě vyřadit nemůžu.

No a budu to počítat. Včera jsem byl ještě pozdě večer na Slither.io, YouTube a frčel a nevěděl jsem, zda to ukončím před půlnocí nebo po půlnoci - bylo to nějak hodně na hraně 50:50, mohl jsem to vypnout už před, už mě to nějak nebavilo a nebyl jsem v tom režimu, že bych to zrovna nedokázal, ale nakonec jsem pokračoval dál a vypnul jsem to zhruba v 1:30 h.

Chci počítat celé dny, takže dnešek už by se mi nezapočítal. Zítra bude můj první abstinenční den.

Budu to psát do kalendáře vždycky jenom na konkrétní týden, než otočím na další. Takže teďka mám prostě:

PÁ - 1
SO -2
NE -3

No a až otočím v pondělí kalendář, rovnou si rozepíšu PO-NE 4-10 a takhle dál.

Můj cíl je 365 dní, jeden celý rok, to znamená, že v podstatě na konci května příštího roku budu abstinovat 365 dní v kuse.

Na druhou stranu budu asi dost prožívat i 30 dní, což budu brát v podstatě jako nějakou rizikovou fázi - riziko selhání bude největší zhruba tak mezi 30-90 dní, protože člověk dokáže podlehnout pocitu, že už to má pod kontrolou a přecenit sám sebe. Teprve po 365 dnech to bude jiná liga a člověk už bude hodně vzdálený a mít úplně jiné návyky.

No dnes už nic moc neplánuji, v rychlosti si to ještě projedu, pustím něco na YouTube, zahraju Slither.io, ale už jen tak decentně a ukončím to dříve - už ani v podstatě nechci, takže spíše jenom tak symbolicky naposledy.

No a nějaké uvažování typu: Cheat day, občas si zahraju Slither.io apod. mě fakt hodně přešlo. Jednoduše proto, když vidím, jak člověk prostě nemá tu kontrolu a jen tak mít nebude - sice tomu člověk rád uvěří, může si něco nastavovat, ale furt je tendence, aby to se zvrtlo. Spíše předpokládám, že po 365 dní abstinence, prostě automaticky člověk nebude chtít a mít důvod se vracet, prostě si výrazně odvykne a bude od toho už hodně vzdálený.

A pokud jde o sladkosti - pro mě je to takový hraniční. Prostě ten problém není takový. Nebudu to řešit. Fakt nemám kapacitu na to, abych se soustředil na abstinenci od části digitálního světa a do toho ještě řešil a pitval, co přesně můžu nebo nemůžu jíst a pít. Prostě pokud jde o jídlo a pití, mám povolené vše a jestli se stane, že se přežeru, prostě to bude vždycky jenom občas takový úlet jednou za čas, ale samozřejmě to neznamená, že mě to musí natolik vynervovat, abych šel hrát Slither.io a porušil vše.

Přemýšlel jsem nad tím, za jakých okolností bych mohl chodit na internet úplně bez omezení a nějaké zamýšlené abstinence. Je to jednoduché. V podstatě v momentě, kdy by můj život byl defakto dokonalý, bezproblémový, bez přehnaně stresový atd. Super kondice, spánek, výborné rozpoložení, dobré vztahy, celková spokojenost, nějaká rovnováha apod.

Protože ty sklony k závislostem vznikají automaticky, když člověk má v životě nějaké problémy nebo deficity. A pokud na sobě budu pracovat, možná za několik let 5-10 let bych se k takovému stavu dostal. Proto je celkem jasné, že ten problém se závislostí bude živý a budu muset pokračovat v abstinenci minimálně dalších několik let, i když dám svůj první rok, jelikož je jasné, že nikdo nedokáže ze dna během 1 roku dosáhnout toho, že v jeho životě je vše naprosto OK.
 Ncnj-trénink Muž30 Kategorie  VYMAZAT

Zaslané rozhrešenia Staršia spoveďNovšia spoveďHlavná stránka
Chceš dneska urobiť dobrý skutok ? Pomôž vyššie uvedenému hriešnikovi tým, že mu dáš nejaké rozhrešenie! Môžeš mu ho poslať na e-mailovú adresu, ktorú uviedol pri spovedi, alebo napísať verejne vyplnením formulára na konci tejto stránky. A ak nechceš, aby pod tvojou prezývkou mohol vystupovať ešte niekto iný, zaregistruj si ju TU !
 
29.05.2026 13:31:34
Dej do toho 100% disciplínu a dokážeš všechno.
 Ton
28.05.2026 18:56:16
Za cca 14 dnů tady budeš psát o tom, jaký do jednoho roku uděláš progres, jak budeš bohatý a všichni ti budou závidět. Přesně popíšeš postup, jak budeš pokračovat, včetně přesného hodinového a denního rozvrhu.
Smajlík  fimísek
28.05.2026 18:51:22
Ach, tech tvych "poslednych" zpovedi, tech uz tady bylo... D
Smajlík  *Vykuk* Muž62 Kategorie
28.05.2026 18:33:49
Ja jsem nahradil masturbaci honenim a je mi o dost lip.
 lol
28.05.2026 17:05:17
Každej jsme na něčem zavislej. Kyslík, sex, sladkosti, sport, internet, porno, drogy, automaty, alkohol.. A závislost se většinou jen nahradí jinou, někdo k tomu má větší sklony, někdo menší. Tohle je ještě taková
neškodná závislost. Horší, když to nahradíš nějakou o dost škodlivější.
 Zrzavá Bestie Žena69 Kategorie
28.05.2026 16:48:36
tak čau zejtra
 Koncový styk výhybky Muž25 Kategorie
28.05.2026 15:52:35
unudíš se k smrti, takže asi takhle - čus zítra
Smajlík  tomik0
28.05.2026 15:26:51
Trošku mám pocit, že tvoje závislost je psát o tom, jak nějakým způsobem bojuješ se závislostí nebo disciplínou
 Hodislava Žena50 Kategorie
28.05.2026 14:00:24
Zejtra čau.
Smajlík  už po miliontý
28.05.2026 13:47:39
Každá loď, když se řítí ke dnu, tak se topí lidi. Otázkou asi jen je, jak moc se budem shazovat z paluby :-P
 nepovinný údaj Muž31 Kategorie
28.05.2026 13:05:23
Příspěvek porušoval zákony ČR nebo pravidla Zpovědnice - byl odstraněn.
28.05.2026 13:01:18
Člověk si dlouho myslí, že závislost je cosi bouřlivého; že je to vášeň, horečka nebo jakási temná romantika. Ale není tomu tak. Ve skutečnosti je závislost obyčejná. Sedí s člověkem každý večer u stolu, otevírá mu dveře známých stránek a říká mu: „Jen ještě chvíli.“ A člověk, unavený a trochu prázdný, poslechne, poněvadž není nic snadnějšího než poslechnout to, co se opakuje každý den.

Tak se ze zvyku stane řád života.

Pamatuji se, že kdysi bývala ZP hlučná jako nádraží. Pořád někdo přicházel, někdo odcházel, někdo křičel do tmy svoje bolesti a někdo jiný mu odpovídal. Bylo v tom cosi lidského a zároveň cosi nebezpečného. Člověk tam mohl nechat hodinu, večer nebo celý kus života, aniž by si toho všiml. Internet má vůbec zvláštní vlastnost: nebere člověku čas naráz, nýbrž po drobných mincích.

A pak jednoho dne zjistíte, že jste utratil celé roky.

Není to jen Slither.io nebo YouTube. To jsou jen jména. Ve skutečnosti jde o ten známý pohyb ruky, o ten neklid, který člověka žene znovu otevřít totéž okno, ačkoli už předem ví, co v něm nalezne. Někdy člověk nehledá zábavu; hledá útěk od sebe samého, od únavy, od nepořádku života nebo od jakési tiché nespokojenosti, kterou neumí pojmenovat.

A přece si myslím, že je v člověku cosi statečného, když si jednoho dne řekne: „Dost.“

Ne proto, že by náhle zvítězil. To ne. Člověk nebývá vítězem přes noc. Ale protože poprvé přestane smlouvat. Přestane si říkat: „Jen trochu,“ nebo „Tentokrát to uhlídám.“ Jsou bitvy, které se nedají vyhrát mírou, nýbrž jen vzdáleností.

365 dní je dlouhá cesta. Ale lidský život se stejně skládá jen ze dnů. Nikdo neabstinuje rok. Člověk vydrží pátek. Pak sobotu. Pak neděli. A mezi těmi obyčejnými dny se pomalu mění.

Možná jednou přijde chvíle, kdy si večer sednete ke stolu a zjistíte, že už vás to nevolá. Ne proto, že byste bojoval, nýbrž proto, že jste odešel tak daleko, až hlas starých zvyků zeslábl.

A to je, myslím, ta nejtišší a největší výhra.
Smajlík  Ncnj-Svitavská Ulice Muž40 Kategorie

Megaslevy

Pridanie rozhrešenia Staršia spoveďNovšia spoveďHlavná stránka
TVOJA PREZÝVKA:

OPÍŠ BEZPEČNOSTNÝ KÓD:
Captcha

Tento inzerat nekúpite.
Pridať inzerát momentálne nie je možné.
TEXT ROZHREŠENIA:

PRILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jaj no niééé ?! sakra mmmuc
(žiadny )


Změňte svoje cookies preference

Slevy do obchodu... NOTINO ...aktuálně.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk