Chceš dneska urobiť dobrý skutok ? Pomôž vyššie
uvedenému hriešnikovi tým, že mu dáš nejaké rozhrešenie! Môžeš mu
ho poslať na e-mailovú adresu, ktorú uviedol pri spovedi, alebo napísať
verejne vyplnením formulára na konci tejto stránky. A ak nechceš,
aby pod tvojou prezývkou mohol vystupovať ešte niekto iný, zaregistruj
si ju TU !
|
Ten, ktery naplnuje svuj potencial a je jedno, jestli bude uspesny mezi lidmi nebo ne. Uspech je mit druhe lidi u prdele.
|
|
|
Myslím, že nelze úspěch definovat tak, aby šel svět rozdělit na úspěšné a neúspěšné lidi. Vždycky na tom bude kupa lidí lépe než já a kupa zase hůře. Každý to tak má.
|
|
|
Podle mě je definice úspěchu dost individuální a subjektivní záležitost. Pro někoho znamená úspěch, něčím se proslavit, vymyslet třeba něco úspěšného pro ostatní lidi, pro jiného zase založit rodinu a mít s ní dobré vztahy, pořídit si dům, takové ty normální věci v životě, jak už uvedla Vicugna. A z mého pohledu je úspěšný asi každý člověk, který zkrátka v životě dosáhne toho, co v životě chce a dokáže si to stabilně udržet. Ale když už jsi načal tu historii, tak já strašně zbožňuju a obdivuju královnu Alžbětu I. Pro mě je to velmi silná, významná osoba anglické historie. Dokázala se zvednout ze dna a táhnout celé království i bez krále. Je pro mě ztělesněním síly, už jen proto co musela zažívat kvůli svému otci Jindřichovi.
|
|
|
Taký, čo žije šťastný život, má ostatných u zadku, nemá potrebu ich riešiť a nemusí sa pozerať na účet, či si to môže kúpiť.
|
|
|
Úspěšný člověk je ten kdo skončí jako admin na zpovědnici a je na ní 24 hodin sedm dní v týdnu.
|
to je ironie |
|
|
Žije spokojeně a zároveň nikomu nijak výrazně neubližuje/neparazituje.
|
no comment |
|
|
Úspěšný člověk je ten, kdo žije tak, jak chce žít. Ten, komu se podařilo si zařídit a udržet život podle svých představ. Pro někoho je to úspěch v kariéře, pro někoho spokojená rodina, pro někoho dostatek času na koníčky, pro někoho všechno zmíněné, nebo cokoliv jiného. Jestli je člověk úspěšný nebo neúspěšný může hodnotit jenom ten člověk sám.
|
|
|
"Sama bych si přála být profesně úspěšná, ale mnohem důlěžitější je pro mě úspěch v osobním životě. Nechtěla bych úspěchu obětovat vztahy a zdraví." Vicugna pacos: Tak tomu naprosto rozumím. Já jsem obětoval vztahy a osobní život úspěchu - ale ne profesnímu. Spíš svým snům. Jsem ale v životní fázi kde hledám právě tu větší rovnováhu. Sorayaaa: Máš pravdu - pro každého představuje úspěch něco jiného. Původně jsem chtěl založit téma na to jak se definuje losser. Protože si tak někdy/občas připadám. Nakonec jsem se rozhodl to pojmout pozitivně. Ono je to vlastně i dost o tom z jaké pozice člověk vyšel. Jak říká uživatel "zhruba takto". Někdo kdo si prožil traumatické dětství je rád že se z těch problémů vyhrabal a našel si práci, partnera a osamostatnil se. Jiný kdo měl podporující rodiče a lepší podmínky tohle bere jako samozřejmost a nic výjimečného. Ale není to tak lineární - často lidé kteří vyšli z horších podmínek mají o to větší motivaci v něčem uspět. A myslím že je to spíš pravidlem , že za těmi největšími výkony stojí to že dotyčný byl v dětství/dospívání podceňován, nepřijímán či měl celkově obtížné podmínky. Jedna frajerka: ano vystudovat prestižní školu či podílet se na výzkumu je velký úspěch. Také jsem chtěl jít touto cestou. Ale nakonec jsem rád že jsem tam kde jsem.
|
|
|
Katedra: myslím, že akcionář je víc rentiér než jediný podílník. Ten naopak nese za firmu veškerou odpovědnost a rozhoduje o klíčových investicích svého kapitálu.
|
|
|
Katedra psychologie: "vlastní firma a jakožto jediný vlastník. Tím pádem rentiér." A vis, ze vlastni firma se ti jen tak sama nevybuduje?
|
|
|
Úspěch je takove typicky chlapske téma. Jako by to bylo něco viditelneho a meritelneho. Pro mě je hodnotou spíše vnitrni pocit stesti a spokojenosti. Vlastně to má blízko tvé definici uspechu
|
|
|
Svitavy se nezdají: vem si prasek! Dneska se ti to rozjizdi uz trochu moc.
|
|
|
Barák za Prahou, před ním 2 prémiový SUVčka, dvě děti v něm, ženu, která nemusí do práce, když nechce. Vedoucí divize korporátu nebo, ideálně, vlastní firma a jakožto jediný vlastník. Tím pádem rentiér.
|
|
|
Já lidi nerozděluji na úspěšné a neúspěšné. Nevzhlížím ani k penězům, protože někdo se narodí do "šlechtické" rodiny a se stříbrnou lžíčkou u pusy, takže jakápak jeho zásluha, že... Nevzhlížím ani k lidem, co v 90. letech v divoké privatizaci něco ukradli nebo podplatili nebo zkorumpovali, vytunelovali atd. a mají doma zlaté záchody. Záleží na původu, jak tomu reálně ten člověk přišel. Pokud si to vybudoval sám od píky, je to výsledek jeho úsilí, houževnatosti, odolnosti, cílevědomosti, tak ano. Klobouk dolů. Spousta takových podnikatelů skutečně existuje. To samé vzdělání. Opět kdo získal titul na nějaké rychlokvašné škole, která to rozdává za úplatu, tak to má hodnotu nejen nulovou, ale spíše zápornou. Ovšem kdo získal poctivé vzdělání, tak to cenu má. To samé sport, sportovní výsledky. Pokud je to výsledkem úsilí, dřiny, cílevědomosti, tak ano, má to hodnotu. Pokud je to výsledkem chemie, steroidů, podplacení rozhodčího, tak to cenu nemá. To samé umění. To samé jakákoli další oblast lidské činnosti. Vždycky záleží, jakým způsobem došel člověk k úspěchu v dané oblasti. Zda čestně úsilím, nebo podvody. Čili vážím si naprosto všech lidských oborů, jak těch, kde se sám pohybuji, tak těch, kde tápu a jsem neschopný. Což je třeba vaření. A obdivuji kuchaře, kteří umí uvařit chutné a vizuálně lákavé dílo. Jsou to mistři svého oboru a hluboce se skláním před jejich umem.
|
|
|
Lovec incelů: Těžko říct. Já kolem sebe pár takových úkazů, kteří se k tomu minimálně blíží, mám. Na druhou stranu člověka, který by rozjel byznys typu Microsoft, osobně neznám ani jednoho. ;-)
|
|
|
Myslím, že úspěch může mít mnoho podob. A vlastně první jsem si při čtení tvého příspěvku představila hosty Hyde parku, kteří mnohdy mají zářnou kariéru (učení na oxfordu, podílení se na vývoji léku atd.). Ale zároveň souhlasím s Vicugnou, úspěšný je jistě i ten, co nalezl nějakou rovnováhu a daří ve mu na více frontách - taky je to dobrá strategie, protože když to na jedné selže, jsou další, co podrží.
|
|
|
Vicugna Pacos: jsi příliš náročná :-D podle mě je snazší rozjet úspěšnej byznys typu Microsoft než najít právě takovou rovnováhu. To se většině nepodaří. Mně je 30 a tu rovnováhu stále hledám, aktuálně jsem spíš workoholik. A když na, pařím posedle starý japonský hry :-D
|
|
|
Vetsinou tak, ze se ten dotycnej za nej samozvane prohlasi... Ani nevim. Asi tim, ze dosahnul nejakych prednastavenych cilu. Ale pak mas dalsi cile a vse je jen jeden kus skladacky, tak dle myho je lepsi neusinat na vavrinech, nebyt uspesnej a snazit se nekam posunout.
|
|
|
Registrovaný Petr of: Já právě obdivuju lidi, co zvládli být ve své profesi úspěšní, ale zároveň to nešlo na úkor jiných věcí. Sama bych si přála být profesně úspěšná, ale mnohem důlěžitější je pro mě úspěch v osobním životě. Nechtěla bych úspěchu obětovat vztahy a zdraví. Svitavy: Nebuď hrubý!
|
|
|
Tohle tak strašně relativní. Já vždycky říkám, že pro někoho je úspěch, když se nezabije a nějak to tu přežije. Pro někoho je úspěch mít hodně peněz, pro někoho vědecká kariéra, je to individuální, protože nejsme všichni stejní a nemáme všichni stejné podmínky. Ja jsem chtěla vystudovat obor, který mě baví, dělat práci, která mi dává smysl a mít jedno dítě. To všechno se povedlo, takže jsem spokojená. Je potřeba znát své limity a nebrečet celý život, že nemám třeba vilu v Praze a letní sídlo u moře.
|
|
|
Vše je divadlo kdy nuly z dálky vypadají jako čísla
|
|
|
Vicugna pacos: Tak jistě má takový život své klady a výhody. A dá se to považovat za úspěch - mít vyvážený a spokojený život. Protože mimořádné životní výkony v nějaké oblasti jsou často vykoupeny velkou bolestí či utrpením. Třeba mnou zmiňovaný Boltzman žil celý život na hraně sebevraždy - kterou taky nakonec vykonal. A proto ho zmiňuji - protože mi trochu připomíná mne samotného.
|
|
|
Hm, Vicugna se chlubí tím, že je vypatlaná slepice. Že jí připadá ideální dělat všechno napůl, tedy z ničeho nic nemít. Že práci, tedy něco, co zdržuje od života, pomateně považuje ze "seberealizaci".
|
|
|
Mně jsou sympatičtí takoví ti průměrně úspěšní lidé, kteří sice třeba neudělali úplně díru do světa, ale žijí tak nějak spokojeně. Lidé, kteří se zvládli profesně realizovat, vydělávají dost peněz na spokojený život, ale vedle práce se zvládají věnovat i koníčkům a rodině. Lidé, kteří vychovali děti, jež žijí spokojený život a udržují s rodiči kontakt i v dospělosti. Lidé, kteří žijí v trvalém partnerském vztahu, i když už jejich děti vyrostly a vylétly z hnízda. Prostě tím myslím lidi, kteří sice třeba nejsou v něčem nejlepší, ale mají život tak nějak obecně v rovnováze. :)
|
|
|
|