Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRÁCIANavigační lišta TABLONavigační lišta ŠTATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMôŽTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuzia č.1266824, vložené 08.05.2026 10:29:53 Staršia spoveďNovšia spoveďHlavná stránka
Jak byste definovali úspěšného člověka?
Kdo je podle vás úspěšný člověk? Co podle vás musí mít, dokázat či čeho musí dosáhnout člověk aby byl z vašeho hlediska úspěšný? A máte nějaký vzor - konkrétní osobu (ať už historickou či současně žijící) - která vaší definici úspěchu ztělesňuje?

Já se přiznám že vzor nemám. Možná jsou mi sympatičtí vědci - jako je např. Ludwig Boltzmann - kteří zastávali určitou myšlenku a vybudovali teorii navzdory výsměchu a neuznání ze strany ostatních vědců. Líbí se mi odhodlání Marie Curie která obětovala své vědecké práci svůj život a zdraví.

Má vlastní definice úspěchu je oproštění se od tlaku společnosti - mít se rád, být spokojený sám se sebou a přijímat se - navzdory předsudkům společnosti co by člověk měl mít, jak by měl vypadat a čeho by měl dosáhnout. A taky za své osobní vítězství považuji vztah s Bohem , který mi dal a dává to , co jiní považují za nedosažitelné. Vědomí toho, že Bohu je jedno, co si myslí ostatní - že mi plní má přání i navzdory názorům ostatních lidí. A že si tento vztah uvědomuji a využívám ho.

 Registrovaný Petr of Muž49  VYMAZAT

Zaslané rozhrešenia Staršia spoveďNovšia spoveďHlavná stránka
Chceš dneska urobiť dobrý skutok ? Pomôž vyššie uvedenému hriešnikovi tým, že mu dáš nejaké rozhrešenie! Môžeš mu ho poslať na e-mailovú adresu, ktorú uviedol pri spovedi, alebo napísať verejne vyplnením formulára na konci tejto stránky. A ak nechceš, aby pod tvojou prezývkou mohol vystupovať ešte niekto iný, zaregistruj si ju TU !
 
08.05.2026 21:45:23
Ten, ktery naplnuje svuj potencial a je jedno, jestli bude uspesny mezi lidmi nebo ne. Uspech je mit druhe lidi u prdele.
 jesterka
08.05.2026 21:34:46
Myslím, že nelze úspěch definovat tak, aby šel svět rozdělit na úspěšné a neúspěšné lidi. Vždycky na tom bude kupa lidí lépe než já a kupa zase hůře. Každý to tak má.
 Michal-222 Muž44 Kategorie
08.05.2026 20:19:17
Podle mě je definice úspěchu dost individuální a subjektivní záležitost.
Pro někoho znamená úspěch, něčím se proslavit, vymyslet třeba něco úspěšného pro ostatní lidi, pro jiného zase založit rodinu a mít s ní dobré vztahy, pořídit si dům, takové ty normální věci v životě, jak už uvedla Vicugna. A z mého pohledu je úspěšný asi každý člověk, který zkrátka v životě dosáhne toho, co v životě chce a dokáže si to stabilně udržet.
Ale když už jsi načal tu historii, tak já strašně zbožňuju a obdivuju královnu Alžbětu I. Pro mě je to velmi silná, významná osoba anglické historie. Dokázala se zvednout ze dna a táhnout celé království i bez krále. Je pro mě ztělesněním síly, už jen proto co musela zažívat kvůli svému otci Jindřichovi.
 Peču ráda Žena25 Kategorie
08.05.2026 19:41:06
Taký, čo žije šťastný život, má ostatných u zadku, nemá potrebu ich riešiť a nemusí sa pozerať na účet, či si to môže kúpiť.
 LucSenz0r Muž31 Kategorie
08.05.2026 19:06:36
Úspěšný člověk je ten kdo skončí jako admin na zpovědnici a je na ní 24 hodin sedm dní v týdnu.
Smajlík  to je ironie
08.05.2026 17:35:02
Žije spokojeně a zároveň nikomu nijak výrazně neubližuje/neparazituje.
Smajlík  no comment
08.05.2026 15:56:11
Úspěšný člověk je ten, kdo žije tak, jak chce žít. Ten, komu se podařilo si zařídit a udržet život podle svých představ. Pro někoho je to úspěch v kariéře, pro někoho spokojená rodina, pro někoho dostatek času na koníčky, pro někoho všechno zmíněné, nebo cokoliv jiného. Jestli je člověk úspěšný nebo neúspěšný může hodnotit jenom ten člověk sám.
 123459
08.05.2026 15:43:27
"Sama bych si přála být profesně úspěšná, ale mnohem důlěžitější je pro mě úspěch v osobním životě. Nechtěla bych úspěchu obětovat vztahy a zdraví."

Vicugna pacos: Tak tomu naprosto rozumím. Já jsem obětoval vztahy a osobní život úspěchu - ale ne profesnímu. Spíš svým snům. Jsem ale v životní fázi kde hledám právě tu větší rovnováhu.

Sorayaaa: Máš pravdu - pro každého představuje úspěch něco jiného. Původně jsem chtěl založit téma na to jak se definuje losser. Protože si tak někdy/občas připadám. Nakonec jsem se rozhodl to pojmout pozitivně. Ono je to vlastně i dost o tom z jaké pozice člověk vyšel. Jak říká uživatel "zhruba takto". Někdo kdo si prožil traumatické dětství je rád že se z těch problémů vyhrabal a našel si práci, partnera a osamostatnil se. Jiný kdo měl podporující rodiče a lepší podmínky tohle bere jako samozřejmost a nic výjimečného. Ale není to tak lineární - často lidé kteří vyšli z horších podmínek mají o to větší motivaci v něčem uspět.

A myslím že je to spíš pravidlem , že za těmi největšími výkony stojí to že dotyčný byl v dětství/dospívání podceňován, nepřijímán či měl celkově obtížné podmínky.

Jedna frajerka: ano vystudovat prestižní školu či podílet se na výzkumu je velký úspěch. Také jsem chtěl jít touto cestou. Ale nakonec jsem rád že jsem tam kde jsem.
 Registrovaný Petr of
08.05.2026 13:32:16
Katedra: myslím, že akcionář je víc rentiér než jediný podílník. Ten naopak nese za firmu veškerou odpovědnost a rozhoduje o klíčových investicích svého kapitálu.
 Lovec incelů Muž30 Kategorie
08.05.2026 13:28:35
Katedra psychologie: "vlastní firma a jakožto jediný vlastník. Tím pádem rentiér."

A vis, ze vlastni firma se ti jen tak sama nevybuduje?
 Kvetak
08.05.2026 13:13:55
Úspěch je takove typicky chlapske téma. Jako by to bylo něco viditelneho a meritelneho. Pro mě je hodnotou spíše vnitrni pocit stesti a spokojenosti. Vlastně to má blízko tvé definici uspechu
 Teq
08.05.2026 13:13:24
Svitavy se nezdají: vem si prasek! Dneska se ti to rozjizdi uz trochu moc.
 Kvetak
08.05.2026 13:06:27
Barák za Prahou, před ním 2 prémiový SUVčka, dvě děti v něm, ženu, která nemusí do práce, když nechce. Vedoucí divize korporátu nebo, ideálně, vlastní firma a jakožto jediný vlastník. Tím pádem rentiér.
 Katedra psychologie Muž24 Kategorie
08.05.2026 12:54:01
Já lidi nerozděluji na úspěšné a neúspěšné. Nevzhlížím ani k penězům, protože někdo se narodí do "šlechtické" rodiny a se stříbrnou lžíčkou u pusy, takže jakápak jeho zásluha, že... Nevzhlížím ani k lidem, co v 90. letech v divoké privatizaci něco ukradli nebo podplatili nebo zkorumpovali, vytunelovali atd. a mají doma zlaté záchody.

Záleží na původu, jak tomu reálně ten člověk přišel. Pokud si to vybudoval sám od píky, je to výsledek jeho úsilí, houževnatosti, odolnosti, cílevědomosti, tak ano. Klobouk dolů. Spousta takových podnikatelů skutečně existuje.

To samé vzdělání. Opět kdo získal titul na nějaké rychlokvašné škole, která to rozdává za úplatu, tak to má hodnotu nejen nulovou, ale spíše zápornou. Ovšem kdo získal poctivé vzdělání, tak to cenu má.

To samé sport, sportovní výsledky. Pokud je to výsledkem úsilí, dřiny, cílevědomosti, tak ano, má to hodnotu. Pokud je to výsledkem chemie, steroidů, podplacení rozhodčího, tak to cenu nemá.

To samé umění. To samé jakákoli další oblast lidské činnosti. Vždycky záleží, jakým způsobem došel člověk k úspěchu v dané oblasti. Zda čestně úsilím, nebo podvody.

Čili vážím si naprosto všech lidských oborů, jak těch, kde se sám pohybuji, tak těch, kde tápu a jsem neschopný. Což je třeba vaření. A obdivuji kuchaře, kteří umí uvařit chutné a vizuálně lákavé dílo. Jsou to mistři svého oboru a hluboce se skláním před jejich umem.
 zhruba takto
08.05.2026 12:51:46
Lovec incelů: Těžko říct. Já kolem sebe pár takových úkazů, kteří se k tomu minimálně blíží, mám. Na druhou stranu člověka, který by rozjel byznys typu Microsoft, osobně neznám ani jednoho. ;-)
 Vicugna pacos Žena28 Kategorie
08.05.2026 12:09:13
Myslím, že úspěch může mít mnoho podob. A vlastně první jsem si při čtení tvého příspěvku představila hosty Hyde parku, kteří mnohdy mají zářnou kariéru (učení na oxfordu, podílení se na vývoji léku atd.). Ale zároveň souhlasím s Vicugnou, úspěšný je jistě i ten, co nalezl nějakou rovnováhu a daří ve mu na více frontách - taky je to dobrá strategie, protože když to na jedné selže, jsou další, co podrží.
 Jedna frajerka Žena24 Kategorie
08.05.2026 11:56:19
Vicugna Pacos: jsi příliš náročná :-D podle mě je snazší rozjet úspěšnej byznys typu Microsoft než najít právě takovou rovnováhu. To se většině nepodaří. Mně je 30 a tu rovnováhu stále hledám, aktuálně jsem spíš workoholik. A když na, pařím posedle starý japonský hry :-D
 Lovec incelů Muž30 Kategorie
08.05.2026 11:53:59
Vetsinou tak, ze se ten dotycnej za nej samozvane prohlasi...

Ani nevim. Asi tim, ze dosahnul nejakych prednastavenych cilu. Ale pak mas dalsi cile a vse je jen jeden kus skladacky, tak dle myho je lepsi neusinat na vavrinech, nebyt uspesnej a snazit se nekam posunout.
 MamoruOshii Muž69 Kategorie
08.05.2026 11:50:47
Registrovaný Petr of: Já právě obdivuju lidi, co zvládli být ve své profesi úspěšní, ale zároveň to nešlo na úkor jiných věcí. Sama bych si přála být profesně úspěšná, ale mnohem důlěžitější je pro mě úspěch v osobním životě. Nechtěla bych úspěchu obětovat vztahy a zdraví.

Svitavy: Nebuď hrubý!
 Vicugna pacos Žena28 Kategorie
08.05.2026 11:49:44
Tohle tak strašně relativní. Já vždycky říkám, že pro někoho je úspěch, když se nezabije a nějak to tu přežije. Pro někoho je úspěch mít hodně peněz, pro někoho vědecká kariéra, je to individuální, protože nejsme všichni stejní a nemáme všichni stejné podmínky.

Ja jsem chtěla vystudovat obor, který mě baví, dělat práci, která mi dává smysl a mít jedno dítě. To všechno se povedlo, takže jsem spokojená. Je potřeba znát své limity a nebrečet celý život, že nemám třeba vilu v Praze a letní sídlo u moře.
 Sorayaaa
08.05.2026 11:14:22
Vše je divadlo kdy nuly z dálky vypadají jako čísla
 Psycholog psychiatr Muž73 Kategorie
08.05.2026 11:06:40
Vicugna pacos: Tak jistě má takový život své klady a výhody. A dá se to považovat za úspěch - mít vyvážený a spokojený život. Protože mimořádné životní výkony v nějaké oblasti jsou často vykoupeny velkou bolestí či utrpením. Třeba mnou zmiňovaný Boltzman žil celý život na hraně sebevraždy - kterou taky nakonec vykonal.

A proto ho zmiňuji - protože mi trochu připomíná mne samotného.
 Registrovaný Petr of
08.05.2026 10:54:26
Hm, Vicugna se chlubí tím, že je vypatlaná slepice. Že jí připadá ideální dělat všechno napůl, tedy z ničeho nic nemít. Že práci, tedy něco, co zdržuje od života, pomateně považuje ze "seberealizaci".
 Svitavy se nezdají Muž40 Kategorie
08.05.2026 10:49:22
Mně jsou sympatičtí takoví ti průměrně úspěšní lidé, kteří sice třeba neudělali úplně díru do světa, ale žijí tak nějak spokojeně. Lidé, kteří se zvládli profesně realizovat, vydělávají dost peněz na spokojený život, ale vedle práce se zvládají věnovat i koníčkům a rodině. Lidé, kteří vychovali děti, jež žijí spokojený život a udržují s rodiči kontakt i v dospělosti. Lidé, kteří žijí v trvalém partnerském vztahu, i když už jejich děti vyrostly a vylétly z hnízda.

Prostě tím myslím lidi, kteří sice třeba nejsou v něčem nejlepší, ale mají život tak nějak obecně v rovnováze. :)
 Vicugna pacos Žena28 Kategorie

Megaslevy

Pridanie rozhrešenia Staršia spoveďNovšia spoveďHlavná stránka
TVOJA PREZÝVKA:

OPÍŠ BEZPEČNOSTNÝ KÓD:
Captcha

Tento inzerat nekúpite.
Pridať inzerát momentálne nie je možné.
TEXT ROZHREŠENIA:

PRILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jaj no niééé ?! sakra mmmuc
(žiadny )


Změňte svoje cookies preference

Slevy do obchodu... NOTINO ...aktuálně.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk