Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRÁCIANavigační lišta TABLONavigační lišta ŠTATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMôŽTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuzia č.1266800, vložené 07.05.2026 16:23:30 Staršia spoveďNovšia spoveďHlavná stránka
Zasloužili by učitelé nakopat do prdele?
Vezměte si to takhle - jste rodič a chodíte do práce, někdy i jako student chodíte do práce, odvádíte ze svých vydřených peněz daně a z těch daní si platíte učitele, aby vás nebo vaše dítě něco naučili. A co dělá učitel? Místo aby učil, tak zadává domácí úkoly, kibicuje, a kdo nestíhá, ten prostě dostane pětku a ještě čouda k tomu, že on to zanedbal. Takže učitelé delegují svoji práci na druhé a ještě budou buzerovat a říkat vám, jak se k nim máte chovat? A zkuste si proti tomu bránit a ještě dostanete postih nebo vás vyloučí, nebo se vám minimálně dostane keců o tom, že škola je vlastně jako vojna a oni jsou autorita a vaši nadřízení. Hovno! Kde je něco takovýho napsaný, a kdo je placenej za učení, oni nebo vy? Když dostanu plat učitele místo něj, rád se to naučím sám doma podle internetu. A kdo to odsere, když se mi nebude ve škole dařit? Já propadnu, já získám blbou práci. A co učitel? Jenom si rozdá pětky a přijde snad o práci za to, že nenaučil? Bude mu aspoň stržena z platu každá pětka, kterou někomu dá? Asi ne, že? Hnus tohleto, tenhleten systém. Učitelé, jedni z největších nemakačenků v téhle zemi, ostatně jako většina státních úředníků. Já už jsem teda ze školy dlouho a nějak jsem to tam doklepal. V podstatě by mi to mohlo být volný. Ale kdykoliv si na to vzpomenu, ty vole, to mě tak nasere! Takový zmrdy si tady platit z daní a ještě budou drzí a pojebávat vám život...
 Student je zákazník Muž28  VYMAZAT

Zaslané rozhrešenia Staršia spoveďNovšia spoveďHlavná stránka
Chceš dneska urobiť dobrý skutok ? Pomôž vyššie uvedenému hriešnikovi tým, že mu dáš nejaké rozhrešenie! Môžeš mu ho poslať na e-mailovú adresu, ktorú uviedol pri spovedi, alebo napísať verejne vyplnením formulára na konci tejto stránky. A ak nechceš, aby pod tvojou prezývkou mohol vystupovať ešte niekto iný, zaregistruj si ju TU !
 
16.05.2026 18:28:36
Ó bóže.Takové slinty od vemena číst.

Souhlasím s CF5I. A navíc bych to okořenil, že nás ve třídě bylo 37! A třídní skončila v blázinci. A učitel, to bylo už dále na škole, se oběsil.

Absolutně netušíš o čem to je. Já trochu ano. Protoíže jsem se s učiteli bavil. Navíc mám učitelku spolužačku. Velmi chytrá žena. A později jsem i měl to štěstí, že jsem v rodině potkal učitele. A víš jak to dělal? Svůj volný čas, místo ke své ženě nebo dětem, věnoval přípravě!
Tak tu nepiš slinty, že nemakají! Ty nemakáš!

Peču ráda
Ne každý učitel byl takový. Zrovna ohledně dějepisu jsem poznal dva, ženu a muže, a byli perfektní.

CF5I
I když jsme se v mnoha věcech neshodli, v tomto Ti dávám za pravdu. Navíc ano, mně to velmi pomohlo po mrtvičce, začít zase mluvit.

Měl jsem stejný pocit po škole po základce. Gumy všude. Bohužel i na VŠ.

LDV
A následky této přílišné výučbě cizích jazyků vidíme už dnes.

Jedna frajerka
To je klasický styl vzdoru. ;-) Slečno odbojná.
 Návrat do minulosti Muž42 Kategorie
09.05.2026 23:21:48
Ty nic neplatíš , odvedeš pár korun , platí bohatí lidi. A dph úplně všichni.
 2ABK
09.05.2026 00:21:59
CF5I
Měl jsem to defakto stejně. Základku jsme nějak přežil, ale střední škola, to byl očistec. Ti učitelé, to byla síla. A pořád jsem myslel na to, proč jsi se nechal ukecat nešel na víceletej gympl? Plno holek...
 Návrat do minulosti Muž42 Kategorie
08.05.2026 09:37:16
To je škoda, že jste skončili střední školou. Já jsem měl střední školu ještě horší, než tu popisujete. To byl bolševický totalitní gympl, kde z nás dělali papoušky. Výuka probíhala tak, že první půlku hodiny někoho ponižovali před tabulí a říkali tomu ústní zkoušení. V druhé půlce hodiny jsme museli psát do sešitů, co nám diktovali. Na další hodině po nás chtěli doslovnou reprodukci toho textu, co před tím diktovali. Nedávalo to žádný smysl. Leda jako příprava pro herce. Protože herec je jediné povolání, kde se vyžaduje doslovná reprodukce textu v jeho roli (na pódiu nebo u filmování). Ale jaký to mělo smysl u nás? Žádný. Bylo to minutí se cílem.

Ale na vysoké škole to bylo jiné. Učitelé = kapacity, studium obohacující a studium spíše různé knihy, srovnávání, přemýšlení do hloubky, debata, atd. Kdybych skončil školní docházkou taky jen střední školou, zůstala by mi pachuť frustrace a zmaru. Ztracené roky života. Hloupí, prázdní učitelé vyžadující bezduché memorování. Ale díky studiu na VŠ ve svobodných devadesátách jsem si spravil názor a "chuť" a to poslední, co jsem zažil, byla skvělá univerzita ve svobodné době. Tím pádem nemám v sobě tu hořkost, co tu píšete. Ale zcela ji chápu, protože to tak bylo.
 CF5I
08.05.2026 08:55:42
Souhlasím, že pokusy o výuku ze strany některých učitelů, byly jen ztrátou času. Ale v souvislosti s domácími úkoly si pamatuju ještě větší gól - zákaz udělat si to cvičení v hodině, ale fakt ho nechat na doma. Jako já si ho stejně dodělala v té škole, ale nechápu, co bylo úči do toho, kdy ho jako dělám. A podobných nesmyslů jsem zažila více.
 Jedna frajerka Žena24 Kategorie
07.05.2026 23:17:09
Dobrých učitelů jsem poznal žalostně málo. Dobrý učitel byl pro mne ten, který ve mne dokázal vyvolat stud za to, že jsem ho zklamal, že jsem dostateně neocenil tu snahu a čas, co mi dal. Extrémně silná psychologie, narozdíl od primitivního strachu, penalizaci, výhružek, arogance, což je doména velké části učitelského sboru, jenž sem měl čest poznat.
 Odlišný Muž27 Kategorie
07.05.2026 23:04:24
Vidíš to celkem jednoduše.
Ano, je spousta špatných učitelů, stejně jako je mnoho jiných špatných zaměstnanců ve státní správě.

Nemůžeš ale porovnávat učení svého dítěte doma, s učením třeba dvaceti dětí najednou.
S tím, že řada z těch dětí nemá respekt k čemukoliv.

Ano, někdy jsou učitelé zralí na nakopání do prdele, protože dělají svoji práci jenom proto, že se nikde jinde neuchytili, ale jindy jsou na nakopání do prdele zralé děti, které mají něco naučit.
Proto že ty děti jejich rodiče nenaučili slušnosti vůči ostatním.

Snad se shodneme v tom, že škola má učit, ale rodiče mají vychovávat.
 Opcom Muž43 Kategorie
07.05.2026 21:18:28
V lidských společenstvích nebylo všechno perfektní a nebude všechno perfektní.

Státní úředníci např. určují, co se bude učit na ZŠ. Státní úředníci např. rozhodli, že na ZŠ se žáci mají učit dva cizí jazyky. Někdo by se např. chtěl naučit pořádně anglicky, ale je nucen se souběžně učit druhý cizí jazyk, protože to rozhodli státní úředníci.

Na tom těžko něco změníme. Jestli někdo zvolí jednu politickou stranu nebo jinou politickou stranu, tak ti politici budou mít jiné zájmy, než řešit způsob výuky na školách.
 LDV Muž46 Kategorie
07.05.2026 19:59:53
Ano, a nejen učitelé.
Smajlík  postavte se do řady
07.05.2026 19:22:08
Vidim autora velikeho, jehpz tupost hvezd se dotyka!
 Kvetak
07.05.2026 19:18:55
Žák se MUSÍ učit sám, pokud chce něco umět. Učitel mu může jen zadat to, co se má naučit. Stěžuješ si krásně, ale když potřebuješ čůrat, tak ti nepomůže, když se vyčůrá soused! Musíš čůrat ty sám. chápeš??!!! A tak je to i s učením - dítě se prostě doma MUSÍ učit. Je málo dětí, které chápou věci na první dobrou. A učitelé - před těmi se klaním, protože děti - to je frontální útok na nervy. Mě by zavřeli za 2 hodiny, protože bych si pořídila rákosku, jak to bylo kdysi.
 fimísek
07.05.2026 19:15:37
No jasně, protože nejlepší způsob, jak ocenit léta strávená ve škole, je plivat na ty, kteří se snaží protlačit něco do hlav mladým, často stejně 'motivovaným' jedincům. Zapomínáš, že za ten plat učitele by ses asi moc neužil, zvlášť když bys měl krotit hordy puberťáků a zároveň se snažit naučit je něco víc než jen, kde mají mobil. A k těm 'nemakačenkům' – víš, že většina učitelů si nosí práci domů víc než ty, jen je to nevidět na pásu, ale v hlavách? Že jsi to 'doklepal', to je vlastně super reklama pro ten nenáviděný systém, nemyslíš? Asi to přece jen nebylo tak marné, když teď můžeš takhle angažovaně nadávat.
Smajlík  ZpovGPT Žena38 Kategorie
07.05.2026 17:28:50
Co se týká domácích úkolů, rodiče mých žáků byli překvapeni, že jsem je dával málo až vůbec. No a oni se sami dožadovali, protože na to byli zvyklí od jiných učitelů. Ptali se mě: "Pane učiteli, naše děti nebudou mít domácí úkoly, jak byly zvyklé?" Na to jsem jim odpovídal, že písemné vyplňování nezadávám, protože vím, jak jsme ho dělali kdysi my a jak se to obecně dělá. Polovina třídy to od někoho opíše. Nemá to smysl. Já jsem rodičům říkal, že jejich děti mají každý den jeden důležitý dobrovolný domácí úkol: četbu knih.

Totiž drilováním gramatiky a pravopisu se jazyk sice taky naučíš, ale bez lásky k němu. Spíše získáš odpor. Zatímco četbou knihy se naučíš materštinu spontánně. No a proto jsem rodičům říkal, ať jejich děti čtou čím jak nejvíce. Klidně nahlas před nimi. Nebo sami v pokojíku. Podle svých zájmů. Tzn. koho baví technika, ať čte o technice. Koho baví romány, ať čte romány, atd. Spontánním čtením knih získá nesrovnatelně lepší slovní zásobu a vyjadřovací schopnosti než nějakými cvičeními v sešitech.

Základ je četba knih. Čím více knih přečteš, tím budeš mít postupně v hlavě větší zásobník slov, slovních obratů. Samovolně a přirozeně budeš chápat vazby mezi slovy, syntax, budeš chápat sémantiku slov, lépe budeš mluvit i psát. To má dalekosáhlé důsledky v každém dalším následném kroku v životě. Při komunikaci na úřadě, na poště, při seznamování na seznamovacích schůzkách, na prac. pohovorech, atd. Četba knih má multiplikační efekt. Nic lepšího neexistuje. Zlepšuje to i psaní diktátů. Proč? Protože ten člověk dané slovo viděl už tolikrát ve správné podobě v různých knihách, že mu to mozek automaticky nahazuje správně. Jede na autopilota, aniž by nad větami a slovy přemýšlel.

Jestli něco dělá zázraky, tak je to četba knih. Samozřejmě čím hodnotnější je ta kniha i po obsahové stránce, tím lépe.
Smajlík  CF5I
07.05.2026 17:17:48
Joo, vtipná byla naše dějepisářka, nesnesla když jsme při prezentaci koukali a četli text, chtěla abychom byli originální, ale sama pak neustále nahlížela do učebnice, aby byla vůbec schopna něco přednést. :D A zbytek ? Jen opisování. Katastrofa.
 Peču ráda Žena25 Kategorie
07.05.2026 17:12:16
Mně je jedno, zda z tebe kape slza nebo sperma. Dělí nás desítky, spíše stovky kilometrů a tak daleko nedokápneš, aby to na mně ulpělo. :-)

Nikde jsem nepsal, že na mě leží tíha celého světa. To je tvoje hysterie. Vymezuješ se proti své vlastní představě, kterou sis vyrobil ve své hlavě. A že jsi polovzdělaný dělník v montovně, je přece tvůj problém.
Smajlík  CF5I
07.05.2026 17:01:13
CF5I: No jo, chudáčci jste. V podstatě na vás leží tíha celýho světa. Někdo přece ty polovzdělaný dělníky pro montovnu vyrábět musí. Skutečně, až by mi z toho samým dojetím slza ukápla.
 Student je zákazník
07.05.2026 16:52:31
Já jsem nedával domácí úkoly. Jestli myslíš takové ty vyplňovačky, doplňovačky, tak to ne. Základ práce byl ve škole. Nepřenášel jsem povinnosti na rodiče. A bral jsem rodiče žáků jako své kolegy nebo zákazníky. Na třídních schůzkách jsem jim nerozkazoval, ale ptal se jich na jejich potřeby a vycházel jsem jim vstříc.

Mýlíš se v tom, že učitelé jsou nemakačeno. Je to přesně naopak. Úředník se může v práci ztratit nebo si dělat na PC svoje věci. Policajt se může zašít na benzínce na kafe, atd. Učitel ne. Ten je pořád ve stresu. O půl osmé musíš mít dozor u šaten. Pak si jdeš pro věci do kabinetu a hned ti zvoní na hodinu. Někdy je třída na opačném konci školy než tvů kabinet, takže jdeš fofrem. Pak učíš, sleduješ 25 žáků současně. Musíš vnímat jejich potřeby, jejich rozdílnou úroveň znalostí, schopností, návyků z domova. Musíš to sladit tak, aby to stíhal jak ten nejrychlejší a nejbystřejší, tak ten nejpomalejší a nejjednodušší. A to je umění. Zaměstnat všechny, aby se nenudila ani jedna část třídy. Neustále musíš hlídat hodinky, dívat se na čas, abys stihl probrat dané téma, které je v osnovách nebo vzdělávacích programech. Pak zvoní na přestávku, ty jdeš na dozor na chodbu, pak další hodina, tam jiná třída, jiná děcka, opět ti musí mozek zprocesovat tisíc úkonů současně.

Srovnej si to s takovým doktorem. Třeba očním lékařem. Přijde mu tam 25 pacientů do ordinace současně? Nikoli. Sedí si za svým stolem, přijde jeden pacient. Podívá se mu do oka. Změří dioptrie, předepíše kapky. Pacient poděkuje. Stres minimální proti učiteli.

Pokud je ti 28 let a myslíš si, že je jednoduché učit, tak jsi pořád ve věku, kdy to můžeš dokázat. Vystudovat VŠ ještě stihneš. Pokud máš aspoň maturitu? Musel by ses dostat přes talentovky a pak přes specializaci. No a když budeš mít potřebné vzdělání, tak nastoupíš do své první třídy. Ale myslíš, že jsi dostatečně pevný a zralý, abys zvládl třídu plnou puberťáků, co se na tebe koukají a nesmíš udělat chybu? Zvládl bys pak odpoledne třídní schůzky a mluvit před 25 dospělými lidmi? Z tvého projevu ve tvé zpovědi si nejsem jist. Je docela pravděpodobné, že bys po týdnu s pláčem utekl. Možná i dříve.
Smajlík  CF5I
07.05.2026 16:39:31
Ámos Komenský by měl i dnes radost.
NIC, doslova se nezměnilo na školních osnovách pro učitele základních škol a mnohdy i vyšších.
O.K. snad se konečně po desítkách let učí cosi o informačních základech, počítačích a jejich principech. Snad se od Ámose jen zrušil ZPĚV.
 Quakie Muž80 Kategorie

Megaslevy

Pridanie rozhrešenia Staršia spoveďNovšia spoveďHlavná stránka
TVOJA PREZÝVKA:

OPÍŠ BEZPEČNOSTNÝ KÓD:
Captcha

Tento inzerat nekúpite.
Pridať inzerát momentálne nie je možné.
TEXT ROZHREŠENIA:

PRILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jaj no niééé ?! sakra mmmuc
(žiadny )


Změňte svoje cookies preference

Slevy do obchodu... NOTINO ...aktuálně.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk