Navigační lišta REGISTRÁCIANavigační lišta TABLONavigační lišta ŠTATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMôŽTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Spoveď č.1141925, vložené 15.09.2020 09:08:10 Staršia spoveďNovšia spoveďHlavná stránka
Áno Petra si hlúpa
Mám 39 rokov a onedlho budem mať 40. Rozišla som sa s partnerom, s ktorým som bola 11 rokov. Dôvod? Nechce dieťa.
Môj dnes už ex bol akoby môj 1. vážny vzťah. To predtým dlho nevydržalo a bolo to o ničom. Predstavovala som si to tak, že niekdy teraz, keď sa mi pomaly, ale isto blíži 40 rokov už budem mamina a budem môcť hovoriť, že moje dieťa už chodí do školy a je tam šikovné a dobre sa učí. Bohužiaľ to bolo celé inak.
Keď som sa zoznámila s mojím ex tak od začiatku hovoril, že nechce svadbu. Ja som svadbu chcela, ale nedávala som tomu až takú veľkú váhu. Jeho rozhodnutie som rešpektovala. Čo sa otázky detí týkalo tak ja som od začiatku si predstavovala 2 deti. On hovoril, že nech tomu dáme nejaký čas, že časom sa uvidí.
Tie roky sme následne, teda riešili kariéru, bývanie, auto a všetky tieto veci. Niekedy, keď som mala 35 už som vedela, že sme dobre zabezpečený a, že chcem dieťa. Na to mi povedal vtedy, že má ťažké obdobie a v práci mu to nejde. Potrebuje viac času hovoril. Uistil ma, že do 2 rokov určite dieťa bude.
Z toho však nič nebolo. Keď som už vedela, že mi hodiny týkajú tak povedal, že deti nechce. Že v jeho veku je už na to starý a, že na staré kolená deti vychovávať nechce. Ja som bola však natoľko hlúpa, že som si myslela, že si to ešte rozmyslí. Bohužiaľ sa tak nestalo a dnes už od začiatku leta nie sme spolu.
Rozmýšľala som aj nad umelým oplodnením, ale pre dieťa by som chcela kompletnú rodinu a tým pádom, aj, aby malo otecka. Dnes je mi už iba strašne smutno, pretože viem, že žiadny chlap nehľadá zúfalú staršiu ženu, ktorá chce ešte na poslednú chvíľu dieťa.
Jediné, čo ma dnes teší je, že mladší brat čaká so snúbenicou chlapčeka. Tak verím, že budem aspoň dobrá teta. Ale bohužiaľ to aj tak nebude to pravé, ako vychovávať svoje vlastné dieťa.
 Hlúpa Petra Žena39  VYMAZAT

Zaslané rozhrešenia Staršia spoveďNovšia spoveďHlavná stránka
Chceš dneska urobiť dobrý skutok ? Pomôž vyššie uvedenému hriešnikovi tým, že mu dáš nejaké rozhrešenie! Môžeš mu ho poslať na e-mailovú adresu, ktorú uviedol pri spovedi, alebo napísať verejne vyplnením formulára na konci tejto stránky. A ak nechceš, aby pod tvojou prezývkou mohol vystupovať ešte niekto iný, zaregistruj si ju TU !
 
16.09.2020 06:05:51
lukas:

Nejde zďaleka tak o nejaké vzory, ako sa mnohí mylne domnievajú, ale o nasýtenie rôznych emocionálnych potrieb, ktoré potom sú základom do všetkých ďalších vzťahov. Nejaké "vzory" sa dajú do veľkej miery naučiť a odpovede na životné otázky rodičia väčšinou nevedia, stačí sa pozrieť okolo seba - a to väčšina nejakých rodičov mala, alebo sami rodičmi sú. ;) Ide hlavne o citové strádanie, ktoré je problémom a to si nesieme so sebou v nejakej podobe.
 ctjb tvl dpc Muž33 Kategorie
15.09.2020 20:12:52
Petra, ja som vyrastal iba s mamkou, a ver že aj napriek tomu, že mi dala všetku lásku, a starostlivosť, aj tak ten otec chýbal ako mužský vzor, ktorý ma mal učiť. Ak túžiš po dieťati, zamysli sa nad tým, ako mu môžeš ohroziť jeho bytie a rozvoj ak nebude vychovaný aj otcom aj matkou. Nie je to sranda. Stačí si čítať príspevky mladých aké existenčné problémy riešia. Hľadajú tu odpovede na životné otázky, ktoré im majú dávať ich rodičia. Byť im vzorom, oporou, osobou ktorej sa môžu zdôveriť s čímkoľvek. Tie deti potrebujú mať vzor v oboch rodičoch, pretože ak dieťa vyrastá len s jedným tak je v podstate ako polovičné aj napriek tomu že jeho rodič dá do výchovy všetko.
Smajlík  lukas
15.09.2020 19:01:46
zufala starsia zena, co chce na poslednu chvilu dieta?
to nie je az take zle , az na to "starsia" idealna partnerka, ale nikto nie je dokonaly
Smajlík  polo
15.09.2020 15:41:52
No, ženy robia väčšie podpásovky, aj v tomto, aj v inom. toto má aspoň tú výhodu, že je to iba tvoja "chyba". Ešte to nie je stratené a sú horšie veci.
 ctjb tvl dpc Muž33 Kategorie
15.09.2020 13:43:38
Ale je to tedy od něj dost podpásovka, odkládat, odkládat a slibovat. Jemu o nic nejde, bičíkovce může mít čilé jak Goťák a spíchnout si dítě klidně v 80 (což je taky slušně sobecké), ale u žen jde fakt o čas.
 pan Klobouk
15.09.2020 12:53:08
Souhlasím s kloboukem pode mnou. Nevidím na tobě nic zoufalého. Pokud o sebe pečuješ a jsi zdravá tak nevidím žádný důvod proč tomu nedat ještě šanci. Hodně štěstí.
Smajlík  zkušenosti2563 Muž31 Kategorie
15.09.2020 11:33:47
Ahoj, možná že můžu přispět svou troškou do mlýna. Před 8 lety jsem si prošel dost ošklivým rozchodem, už v tom bohužel bylo i dítě. Pak jsem měl několik kratších vztahů, pak vztah, o kterém jsem si myslel že "to bude ono" a byl jsem nakonec rád že jsem mohl spálit mosty. Pak jsem se na netové seznamce nezávazně sblížil s bezdětnou, které táhlo na čtyřicítku, nějak mi ujely nohy a roční výročí jsme slavili s měsíční holčičkou. Jsme spolu doteď a postavilo to všechny mé úvahy o výběru partnerek na hlavu. :-) Takže se neupínej na zabřezávání a prostě randi, ono to klapne.
 pan Klobouk
15.09.2020 10:19:46
Tak chcela by som poďakovať za pekné a povzbudivé komentáre. Určite to ešte skúsim. Najradšej by som bola, keby nájdem niekoho kto bude dobrý otec a hlavne ním bude chcieť byť. No umelé oplodnenie a výchova bez otca bude ťažká. Uvidím ešte, ako sa to vyvinie.
A na otázku prečo som sa s ním rozišla. Tak v skratke. Potom, čo som na neho naliehala povedal, že buď to príjmem alebo je koniec. A ja som to videla tak, že pokiaľ s ním zostanem tá šanca, že dieťa mať ešte budem je nulová. Tým pádom sme sa zhodli obaja na tom, že lepšie bude, keď každý pôjde svojou cestou.
 Hlúpa Petra
15.09.2020 10:11:20
Můžeš mít dítě. Jsou cesty. Jen velmi dobře zvaž zda to máš jak zvládat. Práce, finance, hlídání, já žiju a je to o velké seobeti, změně bydlení, ztrátě vysněné práce... Musíš na to být velmi silná a zdravá. Ale jde to. Jsem sama, otce má a ten je pro nás spíš komplikace než cokoliv jiného. Zpětně vím, že jsem měla odejít dřív než se to dozvěděl. Chlap tu je, pak není.. Dítě je tady pořád, to se nedá srovnávat.
 Sorayaaa
15.09.2020 09:44:04
Nějak nechápu tu logiku, sice jsi neměla děti, ale měla jsi přítele. Teď nemáš ani děti, ani přítele. Proč jste se rozcházeli?
 Ludwa
15.09.2020 09:29:31
To je mi strašně líto, že tě partner takovou dobu tahal za nos. Umělé oplodnění je sice možnost, ale dítě přece potřebuje i druhého rodiče. Nevzdávala bych se naděje že ještě někoho potkáš. Třeba bude mít stejný pohled na věc a dítě bude raz dva. To se stalo moji sestřenici. V dnešní době už lidé mají děti klidně o po 40tce tak ještě není nic ztraceno. Držím palce.
 CucuPridanie rozhrešenia Staršia spoveďNovšia spoveďHlavná stránka
TVOJA PREZÝVKA:

OPÍŠ BEZPEČNOSTNÝ KÓD:
Captcha

Tento inzerat nekúpite.
Pridať inzerát momentálne nie je možné.
TEXT ROZHREŠENIA:

PRILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jaj no niééé ?! sakra mmmuc
(žiadny )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk